Live Score

GiảiTimeChủ NhàKQKháchH1
FIFA YC 54' Mexico U20 0 - 1Venezuela U20 0 - 1
FIFA YC 55' Germany U20 3 - 1Vanuatu U20 2 - 0
FNT 54' China U16 3 - 0Kyrgyzstan U16 2 - 0
AUS U20 46' Bentleigh Greens U20 0 - 1North Geelong Warriors U20 0 - 1
AUS U20 H/T Pascoe Vale U20 0 - 0Melbourne Knights U20 0 - 0
AUS BRCL 39' Brisbane Knights Reserve 0 - 0Taringa Rovers Reserve
AUS U20B 42' Richmond U20 0 - 0Melbourne City U20
AUS SAPLR 25' Adelaide Comets Reserve 1 - 0Para Hills Knights SC Reserve
SAUS WPL 22' Adelaide University Women 0 - 0Cumberland United Women
CZE U19 7' Budejovice U19 0 - 0Sigma Olomouc U19
Playoff 16:15 Zirka Kirovohr U21 - Stal Kamianske U21
CHN PR 17:00 Guangzhou Hengda - Chongqing Dangdai Lifan
AUS TNPL 17:00 Hobart Zebras - Kingborough Lions United
TUR U21SL 17:00 Osmanlispor U21 - Caykur Rizespor U21
AUS VPL 17:15 Pascoe Vale - Melbourne Knights
AUS VPL 17:15 Bentleigh Greens - North Geelong Warriors
AUS SASL 17:30 Adelaide Comets - Para Hills Knights SC
SAUS WPL 17:30 West Adelaide SC Women - Fulham United Women(SAUS)
SAUS WPL 17:30 Metro United Women - Salisbury Inter Women
AUS VD1 17:30 Richmond - Melbourne City U21
AUS BCL 17:30 North Star - Moggill FC
AUS BCL 17:30 Brisbane Knights - Taringa Rovers
AUS BRPL 17:30 Peninsula Power Reserve - Eastern Suburbs SC Reserve
AUS BWPL 17:30 Virginia United Women - Souths United SC Women(BPL)
IND GFD 17:30 Sesa Football Academy - Penha De France SC
FIFA YC 18:00 England U20 - South Korea U20
FIFA YC 18:00 Guinea U20 - Argentina U20
SIN D1 18:30 Albirex Niigata(S) - Young Lions
SIN D1 18:30 Balestier Khalsa - Geylang United
FNT 18:30 FYR Macedonia U16 - North Korea U16
CHN PR 19:00 Guangzhou Fuli - Shanghai Shenhua
Playoff 19:00 Vorskla U21 - Dnipro U21
Friendly 19:00 Kitchee - Tottenham Hotspur
AFC Fut 19:30 Iran U20 Futsal - Iraq U20 Futsal
UZB PR 19:45 Metallurg Bekobod - Nasaf Qarshi
UZB PR 20:00 Kuruvchi Kokand Qoqon - Buxoro FK
UZB PR 20:00 Dinamo Samarkand - Qizilqum Zarafshon
MAC D1 20:00 Chao Pak Kei - Kei Lun
BRA CP U19 20:00 Grecal/PR U19 - Coritiba PR U19
Playoff 20:00 MS Kafr Qasim - Hapoel Nazareth Illit
UZB PR 20:30 Mashal Mubarek - Obod Toshkent
UZB PR 21:00 Pakhtakor - Sogdiana Jizak
ANG D1 21:00 Progresso - Petro Atletico Luanda
ANG D1 21:00 Kabuscorp - Academica Lobito
ANG D1 21:00 Recreativo Caala - DE Maio
ANG D1 21:00 Interclube - Sagrada Esperanca
ANG D1 21:00 Desportivo JGM - Primeiro de Agosto
ANG D1 21:00 Progresso Lunda Sul - Onze Bravos
ANG D1 21:00 ASA Luanda - Desportivo Huila
ANG D1 21:00 Recreativo Libolo - Santa Rita FC
MOL D2 21:00 Codru Lozova - Sfintul Gheorghe
MOL D2 21:00 Victoria Bardar - Edinet
MOL D2 21:00 Sparta Selemet - Singerei
MOL D2 21:00 Iskra Ribnita - Sheriff Tiraspol II
MOL D2 21:00 Zimbru Chisinau II - Real Succes Lilcora FC
SWE U21SS 21:00 Orgryte U21 - Landskrona U21
BRA RJ U20 21:00 Volta Redonda/RJ U20 - Vasco da Gama U20
BRA SCC U20 21:00 Figueirense SC U20 - Barra/SC U20
UEFA WC 21:00 Spain Women U19 - Russia Women U19
UEFA WC 21:00 Hungary Women U19 - Belgium Women U19
MKD D2 21:30 Vlazrimi Kicevo - Novaci
Playoff 21:45 PFC Montana - Lokomotiv Gorna Oryahovitsa
BLR PR 22:00 FK Gorodeya - Neman
ALG D1 22:00 USM El Harrach - CS Constantine
SLO D2 22:00 Triglav - Roltek Dob
Playoff 22:00 Fomat Martin - Bystrica
FIN D2B 22:30 NUPS - Tampere United
Friendly 22:30 Falkensee Finkenkrug - Hertha BSC Berlin
EGY PR 22:59 Aswan FC - El Masry
LAT D1 22:59 SK Babite Dinamo - FK Liepaja Metalurgs
BLR PR 22:59 FK Krumkachy Minsk - FK Isloch Minsk
MOR D1 22:59 JSK Chabab Kasba Tadla - KAC Kenitra
MOR D1 22:59 Raja Casablanca - Difaa Hassani Jadida
CRO D1 22:59 Slaven Belupo - Hajduk Split
Cze D3M 22:59 Hanacka Slavia Kromeriz - Slovacko II
NOR D3 22:59 Steinkjer - Molde B
Playoff 22:59 Jahn Regensburg - TSV 1860 Munchen
Playoff 22:59 Chernomorets Odessa - Zorya
Playoff 22:59 Olimpic Donetsk - Aleksandriya
ITA FL 22:59 Luparense Futsal - Acqua e Sapone C5 Futsal
ITA FL 22:59 Pescara Futsal - Napoli Futsal
LIT Cup 22:59 FK Akmenes Cementas Akmene - FK Koralas Kaipeda
AUT D3E 23:30 SC Neusiedl Am See - SKU Amstetten
AUT D3E 23:30 Schwechat - Parndorf
AUT D3E 23:30 SK Rapid Wien II - FCM Traiskirchen
AUT D3E 23:30 Admira Juniors - Austria Wien Am
AUT D3E 23:30 SKN St. Polten Am - Ritzing
Playoff 23:30 Shakhtar Donetsk - Dynamo Kyiv
LIT Cup 23:30 Lifosa Kedainiai - Vilniaus Vytis
BLR PR 00:00 Vitebsk - BATE Borisov
AUT D3W 00:00 SCR Altach Am - SV Grodig
AUT D3C 00:00 Gleisdorf 1919 - ATSV Wolfsberg
AUT D3C 00:00 Hartberg - Vorwarts Steyr
AUT D3C 00:00 SC Weiz - Deutschlandsberger SC
AUT D3C 00:00 Kalsdorf - SV Allerheiligen
AUT D3C 00:00 SV Grieskirchen - Austria Klagenfurt
AUT D3C 00:00 SV Lafnitz - Superfund Pasching
Playoff 00:00 Neftochimic Burgas - Slavia Sofia
Playoff 00:00 Sporting U17 - Braga U17
MOR Cup 00:00 Maghreb Fes - AS Sale
AUT D2 00:30 Blau Weiss Linz - Liefering
AUT D2 00:30 SV Horn - LASK Linz
AUT D2 00:30 Floridsdorfer AC - Kapfenberg
AUT D2 00:30 Wiener Neustadt - Wacker Innsbruck
AUT D2 00:30 WSG Wattens - Austria Lustenau
Playoff 00:30 Pandurii - Gaz Metan Medias
Playoff 00:30 PSV/FC Eindhoven Women - AFC Ajax Women
Playoff 00:30 Den Haag Women - Twente Women
Playoff 00:30 Heerenveen Women - SC Telstar Women
Playoff 00:30 Achilles Women - Zwolle Women
SPA D2 01:00 Levante - UCAM Murcia
CRO D1 01:00 Rnk Split - Osijek
CRO D1 01:00 Cibalia - Lokomotiva Zagreb
MOR D1 01:00 Olympique Safi - Renaissance Berkane
BRA SP U20 01:00 Ituano/SP U20 - Sao Carlos/SP U20
BRA SP U20 01:00 Guarani/SP U20 - Corinthians Paulista U20
BRA SP U20 01:00 AA Flamengo SP U20 - Atibaia/SP U20
BRA SP U20 01:00 EC Santo Andre/SP U20 - Gremio Osasco/SP U20
BRA SP U20 01:00 Gremio Osasco Audax/SP U20 - Paulista/SP U20
BRA RSU20 01:00 Sao Jose PoA/RS U20 - Guarani RS U20
ARG D3C 01:30 San Miguel - Argentino Quilmes
ARG D3C 01:30 San Martin Burzaco - Sportivo Italiano
ARG D3C 01:30 Berazategui - Deportivo Laferrere
ARG D3D 01:30 CSD Liniers - CA Lugano Tapiales
Playoff 01:30 Carpi - Frosinone
IRE PR 01:45 Bray - Sligo
IRE PR 01:45 Cork City - Shamrock Rovers
IRE PR 01:45 Drogheda United - Derry City
IRE PR 01:45 Galway United FC - Bohemians
IRE PR 01:45 St Patricks - Dundalk
IRE D1 01:45 Athlone Town - UCD Dublin
IRE D1 01:45 Shelbourne - Cabinteely FC
IRE PR 02:00 Finn Harps - Limerick
BOL D1A 02:00 Petrolero Yacuiba - Real Potosi
Playoff 02:00 Caracas - Anzoategui
ICE D1 02:15 Grotta - Throttur Reykjavik
ICE D1 02:15 Fram Reykjavik - IR Reykjavik
ICE D2 02:15 Hottur Egilsstadir - Huginn
ICE D2 02:15 Vidir Gardur - KV Reykjavik
ICE WD2 02:15 Hamrarnir Akureyri Women - UMF Tindastoll Women
ICE WD2 02:15 UMF Selfoss Women - UMF Sindri Hofn Women
SYR D1 02:30 Hutteen - Al-Hurriya
SYR D1 02:30 Al-Ittihad Aleppo - Jableh SC
SYR D1 02:30 Al-Jaish Damascus - Al-Nawaeir
SYR D1 02:30 Al-Karamah(SYR) - Al-Wathba
SYR D1 02:30 Al-Taliya Hama - Al Foutoua
SPA FL 02:30 Inter Movistar Futsal - Xota Magna Gurpea Futsal
MOR D1 03:00 Hassania Agadir - Chabab Hoceima
USA PDL 03:00 Chicago United - WSA Winnipeg
PER D1 03:30 UTC Cajamarca - Juan Aurich
ECU D1 04:00 Independiente del Valle - Catolica Quito
ARG D1 05:00 Aldosivi - Independiente
Bra C 05:00 Joinville - Tupi
BRA D2 05:15 Criciuma - America Mineiro
USA MLS 06:00 Toronto FC - Columbus Crew
BRA D2 06:30 Boa EC - Oeste/SP
BOL D1A 07:00 Bolivar - Blooming
ARG D2 07:05 Ferro Carrll Oeste - Chacarita Juniors
USA USL 07:30 Swope Park Rangers - San Antonio
BRA D2 07:30 Goias - Brasil De Pelotas/RS
COL D1A 07:45 Deportes Tolima - La Equidad
USA PDL 09:30 Fresno Fuego - Ventura County Fusion
AUS NNSWU20 09:30 Valentine U20 - Charlestown City Blues U20
AUS U20B 09:30 Melbourne Victory U20 - Whittlesea Ranges U20
NZL SPL 09:45 Otago University - Queenstown Rovers
AUS U20B 09:45 Box Hill United U20 - Murray United U20
AUS U20 10:00 Avondale FC U20 - Heidelberg United U20
AUS SAPLR 10:30 West Adelaide Reserve - Croydon Kings Reserve
GER U17S 17:00 Stuttgarter Kickers U17 2 - 2Frankfurt U17 1 - 2
GER U17W 17:001 Dortmund U17 2 - 1MSV Duisburg U17 0 - 1
ARG Cup 08:10 Velez Sarsfield 1 - 0Leandro N Alem 1 - 0
USA MLS 08:35 Chicago Fire 2 - 1FC Dallas 2 - 1
COL D1A 08:451 Patriotas 3 - 1Envigado 1 - 1
CON CL 08:45 Estudiantes 1 - 0Botafogo 1 - 0
CON CL 08:45 Gremio 4 - 0Zamora(VEN) 3 - 0
CON CL 08:45 Club Guarani 0 - 0Deportes Iquique 0 - 0
CON CL 08:45 Atletico Nacional 3 - 1Barcelona SC 2 - 1
Playoff 10:05 Tigres 2 - 2Chivas Guadalajara 0 - 2
USA WPSL tba. Penn Fusion SA Women - Hershey SC Women
WNBA 06:00 Connecticut Sun - Minnesota Lynx
WNBA 06:00 Washington Mystics - Chicago Sky
WNBA 09:00 Seattle Storm - New York Liberty
PPCB H/T GlobalPort 48 - 44Rain or Shine 48 - 44
PPCB 18:00 Barangay Ginebra - Blackwater Elite
TBA 22:30 Banvitspor - Darussafaka
TBA 00:30 Tofas - Fenerbahce Ulker
SBA 01:00 BC Andorra - Real Madrid BA
SBA 03:00 CB Canarias - Unicaja
WORLD 23:30 CSKA Moscow BA - Lokomotiv Kuban
WWORLD 20:30 Serbia W.B - China W.B
WWORLD 21:00 Slovakia W.B - Greece W.B
WWORLD 22:45 Czech Republic W.B - Latvia W.B
WWORLD 01:30 Slovenia W.B - Turkey W.B
NBA 08:30 Boston Celtics 102 - 135Cleveland Cavaliers 57 - 75
NZNBL 15:00 Nelson Giants 78 - 95Wellington Saints 44 - 43